Jak wygląda produkcja okien obrotowych?

Okna obrotowe najczęściej wykorzystywane są na poddaszach, gdzie tradycyjne okna nie sprawdziłyby się przez umiejscowienie. Okna obrotowe pozwalają na wpuszczenie do wnętrza domu powietrza nawet, jeśli otwór na okno znajduje się na ścianie skośnej czy stropie. Przez zwiększone zainteresowanie klientów, producenci mają ręce pełne pracy i nie mogą pozwolić sobie na przestój spowodowany awarią. Na szczęście nasza firma oferuje usługi z zakresu serwisu urządzeń do produkcji okien we Wrocławiu i okolicach.

Pierwszym etapem w procesie produkcji każdego okna jest wybór surowca, np. selekcja drewna. Najczęściej jest to drewno sosnowe, które po trafieniu do rozkroju zostaje pocięte na odpowiednie elementy różnej długości. W tym procesie dodatkowo wyrównuje się powierzchnię drewna.

Następnie drewno jest łączone z innymi elementami poddawanymi modyfikacji termicznej. Drewno poddaje się obróbce termicznej, by zwiększyć jego właściwości izolacyjne i zmniejszyć wilgotność, zaś drewno niemodyfikowane jest znacznie elastyczniejsze, dlatego łączy się dwa rodzaje w komponenty, które później stworzą ramę.

Proces produkcji okna obrotowego krok po kroku

W kolejnym kroju profiluje się owe komponenty, by móc połączyć je w ramy okienne. Tutaj też wycina się otwory pozwalające na dokładne dopasowanie elementów. Następnie gotowe już elementy łączy się w ramę, którą następnie pokrywa się powłoką poliuretanową.

Po wyschnięciu pokrywa się je lakierem, a następnie montuje się aluminiowe elementy chroniące okno przed warunkami atmosferycznymi i odprowadzającymi wodę. Później przychodzi pora na montaż uszczelek obwodowych, poliesteru ekspandowanego i co najważniejsze – zawiasów obrotowych i zamków umożliwiających zamknięcie okna. Ostatnim krokiem jest połączenie skrzydła z ościeżnicą i montaż szyby.

Jak wygląda produkcja okien obrotowych?


 Sprzedaż

Dorota Zachodny
 tel. +48 607911522
Kamil Buczek
tel. +48 607881573
dkv@dkv.com.pl

DKV-Service sp.z.o.o. Sp. kom.
Biuro i zakład produkcyjny
ul. Wrocławska 159-161
55-002 Kamieniec Wrocławski
+48 713185519
+48 713185198
+48 713185199

 Serwis

Andrzej Geremek
tel. +48 508183567
Wojciech Wardzała
tel. +48 601976771
serwis@dkv.com.pl

Prywatne: Stopka z adresem