Wykorzystanie centrów CNC w produkcji okien

Maszyny do cięcia profili okiennych muszą spełniać wymagania nowoczesnej techniki okiennej, być precyzyjne, a jednocześnie szybkie i wydajne. Niezależnie od tego, z jakiego materiału są one wykonane, muszą zachowywać odpowiednie parametry, które będą wpływać na wytrzymałość, szczelność oraz przenikanie ciepła gotowego produktu. W związku z tym doskonale sprawdzają się właśnie maszyny CNC.

Centra obróbcze CNC

W przypadku produkcji okien maszyny CNC są jednymi z ważniejszych, które się wykorzystuje. Ich nazwa to skrót od angielskich słów, które w dosłownym tłumaczeniu oznaczają komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Wykorzystując system CNC mamy możliwość interaktywnego zaprogramowania wielu różnych narzędzi, w związku z tym daje nam on sposobność do szybkiego i niezwykle dokładnego wykonania nawet najbardziej skomplikowanych elementów profili okiennych. Takie urządzenia z powodzeniem pozwalają na skuteczne cięcie profili wykonanych z bardzo różnych materiałów. Wykorzystaniem centrów CNC w produkcji okien daje nam gwarancję uzyskania produktu końcowego najwyższej jakości.

Warto wiedzieć, że tego rodzaju centra mogą być mniej lub bardziej rozbudowane. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb producenta i urządzeń, jakie są mu niezbędne do wykonania konkretnych elementów. Co istotne praca jest przyspieszana, ograniczany jest czynnik ludzki i może odbywać się nawet kilka procesów jednocześnie.

Co dają nam centra CNC?

Przede wszystkim praca staje się bardziej wydajna i można mieć pewność, że każdy z niezbędnych elementów zostanie precyzyjnie wykonany. W przypadku okien ogromne znaczenie ma zachowanie odpowiednich norm, które wpływają na poziom przenikania ciepła i gwarantują energooszczędność tych przegród zewnętrznych. Wykorzystanie najnowszych technologii i sprzętu w ich produkcji, to sposób na osiągnięcie jeszcze lepsze efektu i uniknięcie błędów, które mogłyby mieć miejsce przy realizacji mniej zautomatyzowanej. Każdy producent okiem powinien więc posiadać system CNC.

Wykorzystanie centrów CNC w produkcji okien


 Sprzedaż

Dorota Zachodny
 tel. +48 607911522
Kamil Buczek
tel. +48 607881573
dkv@dkv.com.pl

DKV-Service sp.z.o.o. Sp. kom.
Biuro i zakład produkcyjny
ul. Wrocławska 159-161
55-002 Kamieniec Wrocławski
+48 713185519
+48 713185198
+48 713185199

 Serwis

Andrzej Geremek
tel. +48 508183567
Wojciech Wardzała
tel. +48 601976771
serwis@dkv.com.pl

Prywatne: Stopka z adresem